NOWOCZESNE ENERGOOSZCZĘDNE SYSTEMY OGRZEWANIA

NESO-aster
ul. Staromiejska 3
35-231 Rzeszów
tel./fax (17) 86-11-406
tel./fax (17) 86-11-408
tel./fax (17) 86-11-412
e-mail: office@neso.com.pl
www.neso.com.pl


 

 

"PUSTYNIA, POWIAT DĘBICKI.  Dziś między godz. 8 a 8:30 w miejscowości Pustynia doszło do wybuchu gazu w jednym z domów, w wyniku którego ciężko ranna została 49 – letnia kobieta.

 

Jak udało nam się ustalić ma rozległe poparzenia całego ciała. Strażacy obecni na miejscu mówili, że takiego wybuchu gazu na Podkarpaciu jeszcze nie było.

 

Nie wiadomo co było przyczyną tragedii. Służby badają miejsce wypadku. Jak udało się nam ustalić kobieta najprawdopodobniej weszła do domu i zapaliła światło co spowodowało wybuch nagromadzonego gazu. Jednak na pewne informacje trzeba jeszcze poczekać.

 

Wybuch był tak silny, że zmiótł 3 zewnętrzne ściany domu i spowodował naruszenie konstrukcji dachu, który przechylił się na jedna stronę. Ocalała frontowa ściana budynku, ale ona również jest naruszona."

 


RZESZÓW. O krok od ogromnej tragedii.

Potworny huk i kłęby dymu postawiły na równe nogi mieszkańców bloku przy ulicy Mikołajczyka 16. Okazało się, że w jednym z mieszkań wybuchł gaz. Co ciekawe przebywający w mieszkaniu mężczyzna nie odniósł poważnych ran. Nie pozwolił także na przewiezienie się do szpitala.

Wczoraj około godziny 10.30 mieszkańcy bloku przy ulicy Mikołajczyka usłyszeli potężny huk. – Piłam spokojnie kawę kiedy tak walnęło, że o mało mi filiżanka z rąk nie wypadła – relacjonuje kobieta z sąsiedniej klatki. Mieszkanka bloku natychmiast wyjrzała przez okno i zobaczyła kłęby dymu. Przed blokiem było mnóstwo szkła, które wyleciało podczas wybuchu z okna i drzwi balkonowych. Na balkonie wisiały strzępy firanki. Jak ustaliliśmy największe stężenie gazu było w łazience i to tam prawdopodobnie doszło do wybuchu piecyka.

Więcej w Super Nowościach.

Grzegorz Anton

Pozostaje pytanie:

Czy do tej tragedii musiało dojść?

Co zrobić, aby sie nie powtórzyła?

 

Często zamiast serwisu całej kotłowni i serwisu sieci gazowej, serwisanci robią tylko  diagnostykę i serwis tylko kotła, bez serwisu całej kotłowni , sieci i systemu eksplozymetrycznego. Natomiast gazownicy tylko sieci bez kotła i kotłowni. Skutkuje to tym , że wprawdzie kocioł  może już nie stwarzać zagrożenia, ale reszta instalacji tak, lub odwrotnie.

Dlatego

Dlatego tak ważne jest , aby serwis palników, kotła, kotłowni i wszystkich  odbiorników gazu, oraz całej sieci gazowej, robiła jedna  profesjonalna firma serwisowa mająca doświadczenie w serwisowaniu i lokalizacji  i usuwaniu usterek.

 

 

 

 
Odwiedzin :890434
TECHNIKA GRZEWCZA I WENTYLACJA SERWIS KOTŁOWNI
Projekt i realizacja: Posterusart